biuro rachunkowe katowice

Rozliczenie podatku

Biuro rachunkowe czy program księgowy – co wybrać?

Szukasz profesjonalnej pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT za 2015 rok, ale wahasz się pomiędzy biurem rachunkowym , a skorzystaniem z programu księgowego? Każda z tych alternatyw ma swoje minusy i plusy, dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dobrze przypatrz się każdej z nich.

Usługi księgowe oferowane są obecnie powszechnie. Bez problemu można znaleźć biura rachunkowe dla Katowic nawet w kilka chwil. Można zrobić to online, wpisując do wyszukiwarki słowa „biuro rachunkowe Katowice” lub też podobne, na przykład „usługi księgowe Katowice”.

biuro rachunkowe katowiceW biurach klienci otrzymują kompleksową obsługę, która włącza między innymi prowadzenie księgowości, kadr i płac, także doradztwo prawne, gospodarcze, podatkowe czy nawet windykację należności.

Oczywiście, trzeba zapłacić – wydatki rozpoczynają się od około 30 złotych za podstawową deklarację PIT.

Z kolei programy księgowe można mieć nawet za darmo, chociaż nie zawsze są one w pełni funkcjonalne. Koszt dobrego programu to około 100-200 złotych na rok lub z dożywotnią licencją – warto sprawdzić jej termin.

Można wtedy dużo zaoszczędzić, ale trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że do prowadzenie księgowości samodzielnie, nawet z programem, trzeba mieć podstawową wiedzę i przede wszystkim – czas wolny na formalności.