przedszkole

Ty prowadzisz firmę, a co z Twoim dzieckiem?

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru przedszkola?

Wybór dobrego przedszkola dla swojej pociechy to bardzo ważna decyzja. Jest kilka bardzo istotnych faktów na które powinniśmy zwrócić uwagę podejmując tą decyzję! przedszkolePrzede wszystkim warto postawić na rozwój dziecka od najmłodszych lat, nie tylko pod względem plastycznym czy rozwojem fizycznym. Jak pokazują badania czym wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka obcego, tym łatwiej będzie go mu przyswoić. Spoglądając na ofertę przedszkoli powinniśmy szukać takich które oferują naukę języków obcych. Przedszkole dwujęzyczne to w dzisiejszych czasach norma, jeśli chodzi o niepubliczne placówki. Dzieje się tak ponieważ człowiek w tym wieku, nie umie jeszcze rozróżnić języka którym się porozumiewa na co dzień, od tego którego się uczy.

A co to takiego przedszkole językowe? Jest to placówka która oprócz zajęć standardowych oferuje również naukę języka obcego. Wśród ofert możemy spotkać takie które w ramach czesnego oferują różne natężenie zajęć. Istnieją również przedszkola gdzie nauka języka obcego (z reguły jest to angielski) odbywają się codziennie.

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru przedszkola?

a.) Kwalifikacje kadry nauczyli i personelu. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego przedszkola sprawdźmy jakie osoby w nim pracują, jakie mają wykształcenie i doświadczenie z dziećmi. Dobrze jeśli lektor/nauczyciel ma wykształcenie filologiczne o profilu pedagogicznym.

b.) Program językowy. Lektorzy z reguły stosują własny program dydaktyczny, oparty na materiałach polskich wydawnictw. Własny program w znacznym stopniu usprawnia pracę lektora, ale ważne żeby został on sprawdzony przez dyrektora placówki lub metodyka.

c.) Program dydaktyczny. Przedszkole dwujęzyczne nie tylko powinno uczyć języków obcych, ale również rozwijać inne talenty dziecka np. poprzez zajęcia z malowania lub ruchowe. Im bogatsza oferta przedszkola tym łatwiej wybrać coś dla naszego malucha.

d.) Posiłki. Warto zwrócić uwagę na to jak przedszkole podchodzi do diety najmłodszych. Czy oferuje specjalne dania dla dzieci które są uczulone na poszczególne produkty np. mleko. Istnieją już nawet specjalne przedszkola wegetariańskie.

Wszystkie te czynniki to tylko niektóre jakie rodzic powinien kierować się przy wyborze odpowiedniej placówki. Pamiętajmy, że dziecko to największy skarb jaki dostaliśmy i warto zatroszczyć się o jego przyszłość już od najmłodszych lat.