seo

Pozycjonowanie – skuteczny sposób na promocję strony firmowej

Pozycjonowanie – co to jest?

Powadzenie pozycjonowania stron WWW jest teraz najbardziej popularną i najczęściej polecaną formą marketingu internetowego. Poprzez pozycjonowanie w Google można skutecznie przyciągnąć na stronę nowych użytkowników, poprawić jej pozycję i wizerunek swojej firmy, a to wszystko naprawdę niewysokim kosztem.

seopozycjonowania stron jest podniesienie ich widoczności w wyszukiwarce Google. Gdy do okienka wyszukiwarki prowadza się określoną frazę, adresy stron wyświetlają się w danej kolejności. Te na najwyższych pozycjach cieszą się największym powodzeniem i to na nie wchodzi większość internautów – na drugą czy trzecią stronę zagląda mniejszość. Dlatego dzięki pozycjonowaniu w Google strona może wspinać się na coraz wyższe pozycje i jednocześnie zyskiwać nowych klientów. Jak to możliwe?

Optymalizacja strony www

>Na początku wymagana jest optymalizacja strony. To zespół czynności, które dopasowują zawartość treściową oraz kod strony WWW do potrzeb wyszukiwarki internetowej Google oraz jej robotów indeksujących. Poprzez optymalizację strony można poprawić jej widoczność i stworzyć dobrą podstawę do dalszych czynności, czyli do pozycjonowania – katalogowania strony, tworzenia artykułów, Presell Pages, zaplecza.

SEO, czyli zarówno pozycjonowaniem, jak i optymalizacją stron internetowych zajmują się teraz profesjonalne firmy z szerokim doświadczeniem oraz wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają im na wyniesienie stron klientów na najwyższe pozycje. Tymi czynnościami można też zajmować się samodzielnie, online dostępnych jest wiele poradników, ale to praca czasochłonna i obarczona dużym ryzykiem dla początkującej w tej dziedzinie osoby. Najlepiej znaleźć specjalistów i to im zlecić obsługę.

Autorem opracowania jest: J. Karwowski z katowickiej agencji seo:

TOP1 pozycjonowanie katowice logo