Dlaczego warto podnosić kwalifikacje?

Rynek pracy w Polsce jest bardzo trudny. Młodzi ludzie, którzy kończą edukację na różnych poziomach, często nie potrafią znaleźć na nim swojego miejsca. Bez względu na to, czy posiadamy tytuł magistra czy magistra inżyniera. W każdej branży bardzo trudno jest znaleźć zatrudnienie, jeśli nie wykażemy się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. CV to jedna sprawa, jednak wiedza praktyczna zadecyduje o tym, czy to właśnie nam przypadnie określone stanowisko.

Pracodawca niekoniecznie kieruje się wpisem w rubryce edukacja, ponieważ jak wiadomo, ukończeniem studiów wyższych jeszcze o niczym nie świadczy. Sprytem wykazują się przede wszystkim osoby, które decydują się na podjęcie praktyk zawodowych. Choć czasami bezpłatne, to jednak będą źródłem cennego doświadczenia, na które pracodawcy z pewnością zwrócą szczególną okazję.

Nauka poprzez praktykę jest najcenniejsza!

edukacja 12Właściwie w każdej branży liczy się również znajomość języków obcych. Przeglądając oferty zatrudnienia, w większości z nich znajdziemy wymagania pod hasłem: znajomość przynajmniej jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym. Choć w szkołach stawia się coraz większy nacisk na języki obcy, czasami może okazać się to niewystarczające.

Nic dziwnego zatem, że w siłę rosną szkoły językowe, które zapewniają szybkie i efektywne uczenie. Najbardziej uniwersalnym językiem wydaje się być angielski, ponieważ posługują się nim ludzie na całym świecie. Zadajmy sobie jednak pytanie- umiejętność czy certyfikat?

Oczywiście posiadanie zaświadczenia o ukończeniu kursu będzie atutem, jednak pracodawca, posiadając podobne wymagania, sprawdzi poziom wiedzy osobiście. Płynne posługiwanie się językiem obcym jest bardzo pożądane, zatem warto postawić na jego edukację. Inwestycja w szkolenie z pewnością zaowocuje w przyszłości!